Kaj dogaja?

Italijansko - slovenska uvertura v "tekmovalno" sezono 2017

Začetek cestno kolesarskih dirk smo leto, za JB Team že tradicionalno, otvorili v Italiji v mestecu Gonars. Na pot smo se odpravili štirje mušketirje Siko, Rok, Martin in novi član tekmovalne ekipe Matej Horvat, seveda pa ne smemo pozabiti tudi na spremljevalca in fotografa v eni osebi tj. Matejev oče Marjan.

Tekma v Gonarsu je bila tipična ravninska dirka dolžine okoli 80 km, ki je bila sestavljena iz 5 krogov po 16 km. Na štartu je bilo cca 130 tekmovalcev, kar pa se na cesti ni poznalo saj je bil prisoten precej močan veter, ki nas je razpotegnil po trasi. Na približno polovici prvega kroga, kjer je bil veter iz boka se je zgodil pobeg cca 15 kolesarjev, na kar nismo odreagirali saj se je bilo treba »šparat« in do konca tekme je bilo še precej kilometrov, kar pa seveda ni veljalo za Sikota, ki je 3/4 dirke vozil med ubežniki, potem pa se je preselil nazaj v drugo skupino, kjer nas je malo umiril. Do njegovega prihoda smo bili namreč zelo aktivni na čelu zasledovalne skupine, kjer smo pokrivali vse skoke, potem pa je prišel čas, da se malo umirimo in pripravimo na zaključno fazo dirke. 3 km pred ciljem smo se preselili na čelo skupine in pojačali tempo, vsak je oddelal svoje, Matej pa si je na koncu privozil 3. mesto v kategoriji.

Po dolgem počitku, beri hrkanje do 9 zjutraj , se odpeljemo na ogled trase prve dirke za pokal Slovenije Slap Lože, Siko, ki traso že pozna kot lastni žep pa gre »šraufat« menjalnik. Dirka je dolga cca 63 km in je sestavljena iz 15 krogov z cca 950 višinskimi metri, iz česar je razvidno, da bo precej težje kot dan poprej.

Ob cca 12 se odpravimo na ogrevanje, ker pa na trasi že poteka tekmovanje kategorij E in H se gremo ogrevat proti Vipavi. Med vožnjo čez center Vipave po slabi cesti, opazim, da se kolo nekam mehko obnaša za 10 barov v gumi. Faaaak, moj prvi defekt in to ravno 20 minut pred začetkom dirke. V tekmovalnem ritmu se odpeljemo do prvega Petrola, kjer dodamo v gumo malo zraka in gasa do avta, kjer ima Siko odrešitev – rezervno feltno. Na štartu se pojavimo ravno pravi čas, kjer sodnik že preverja prisotnost prijavljenih tekmovalcev, Pridružita se nam pa še Mario Sajko in Andrej Šinkovec.  Ob 13:30 je zapeljemo čez štartno črto, prvi krog je še nekako znosen, čeprav se na cilnji klanec že pokaže kaj in kako, saj 7 % klanec v dolžini 400 m prepeljemo z slabih 30 km/h do konca pa nam ostane »samo« še 14 takšnih ponovitev. Jaz po tretjem krogu na ciljni klanec odpadem od vodilne skupine in vozim v zasledovalni skupini, kjer z Jožetom Veselom opraviva največ dela. Po 10 krogu se mi pridruži še Matej, Siko in Martin pa še vedno divjata v prvi skupini. Tri kroge do konca se Lovše odpelje iz skupine in z Sikotom odsolirata do konca tekme, kjer Siko dobi šprint. Siko tako ubrani, težko breme majice državnega prvaka,  ostali pa smo lahko tudi zadovoljni, če že ne z rezultatom pa z dobrim treningom.