Kaj dogaja?

Maraton Treh občin

V nedeljo, 3.6. je po Grosupljem, Dobrepoljah in Ivančni Gorici potekal maraton treh občin. Kljub državnemu prvenstvu v Volkem se je tega maratona udeležilo kar nekaj naših članov. Drugače pa je bilo na startu zelo veliko ljudi (več kot 1000), ki so se prišli družiti, zabavati ali pa se malce hitreje peljati:)

Udeleženci so lahko izbirali med  več – asfaltiranimi progami:

-91 kilometrska proga z zelo razgibanim terenom (veliko hupserjev:) in vzponom na 600 m visok Korinj, za katerega so bili najhitrejši časi posebej nagrajeni;

-78 kilometrska proga je enaka, le brez vzpona na Korinj;

-56 kilometrska proga;

-MTB proga v dolžini cca 30 km, primerna samo za gorska kolesa;

-družinski maraton je bil namenjen družinam in manj pripravljenim kolesarjem. Na voljo sta bili dve trasi: 16 in 27 km. (del trase je makadamski);

-ogled Županove jame za spremljevalce kolesarjev

Start in cilj vseh prog je bil v centru Grosuplja na Kolodvorski  cesti, s časovnim zamikom za vsako progo.